
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 7 mm |
| Width | 7 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Height | 1.6 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 178.261801 mg |
| Frequency | 50 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM Cortex M4 |
| Interface | I²C, I²S, IrDA, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 64 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 29 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Number of ADC Channels | 1 |
| Max Frequency | 50 MHz |
| RAM Size | 16 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 29 |
| Number of SPI Channels | 1 |
| Number of Timers/Counters | 12 |
| Number of I2C Channels | 1 |
| Number of UART Channels | 3 |
| Number of USB Channels | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 16 bit |
| Max Clock Frequency | 50 MHz |
| RoHS | Compliant |
Stock: 764
Distributors
pcbx
Unit Price$3.49239
Ext.Price$3.49239
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.49239 | $3.49239 |
| 10 | $2.68448 | $26.84480 |
| 25 | $2.48443 | $62.11075 |
| 50 | $2.37247 | $118.62350 |
| 100 | $2.26556 | $226.55600 |
| 300 | $2.22938 | $668.81400 |
| 500 | $2.19378 | $1096.89000 |
| 1000 | $2.15870 | $2158.70000 |
